Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-24.102021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX  NIEDZIELĘ  ROKU – 24.10 .2021 r.

1        „Panie abym przejrzał” – to wołanie człowieka niewidomego powinno być również naszym wołaniem. Potrzeba, abyśmy idąc przez życie patrzyli na nie oczyma wiary i według tej wiary żyli.

2        W  tym tygodniu w liturgii w czwartek przypada święto Apostołów Szymona  i Judy Tadeusza.

3        Modlitwa różańcowa w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik o godz. 17:30.

4        Na ławkach są rozłożone karty na wypominki. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad od 17:30 do 18:00, oraz w niedziele i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

5        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00.

6        W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z III rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski i beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego,  okolicznościowe znaczki  oraz karty pocztowe.

7        W sobotę, tj. 30 października przypada dzień imienin ks. inf. dr. Edmunda Cybulskiego. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:oo. Nasza obecność i modlitwa niech będzie znakiem wdzięczności za posługę kapłańską w naszej wspólnocie parafialnej.

8        Za ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. W niedzieli jest  relacja z III Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski oraz wprowadzenia relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego do naszego sanktuarium.

10    Ks. infułatowi Edmundowi, solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.