Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-03.10.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII  NIEDZIELĘ ROKU -  3.10.2021 r.

1        Rozpoczynamy Misje św. przed III rocznicą papieskiej koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, które trwać będą do przyszłej niedzieli. Misjom przewodniczy O. Krzysztof Kowalski – paulin z Jasnej Góry. Dziś  na wszystkich Mszach św. nauka misyjna. Od poniedziałku do piątku Msze św. z nauką misyjną o godz. 9:00, 15:00 i 18:00. W sobotę główna uroczystość pod przewodnictwem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi, naszego metropolity. O godz. 11:30 premiera utworu napisanego na tę uroczystość „ALIUS ANGELUS”, po koncercie Msza św. dziękczynna i ofiarowanie jako wotum Matce Bożej złotego jabłka. W niedzielę, tj. 10. października zakończenie misji na wszystkich Mszach św. Tak zorganizujmy czas, aby członkowie naszych rodzin wzięli udział w misjach i uroczystości. Do uczestnictwa zapraszamy.

2        Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwa do  4.10.2021 r.

3        Różaniec w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik o godz. 17:30. w szczególny sposób zapraszamy wszystkie dzieci.

4        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Franciszka z Asyżu, we wtorek -                                                                                    św. Faustynę Kowalską, w czwartek - Matkę Bożą Różańcową.

5        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek  o godz. 18:00.

6        W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski, w ramach którego przypominamy naukę papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.

7        Dzieci z klas III, które pragną w tym roku szkolnym przystąpić do I Komunii  zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 13:30.  Zapisy w zakrystii u księdza Dawida.

8        W naszej parafii trwają przygotowania do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas 7 i 8 oraz osób dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie mogli przystąpić do sakramentu wcześniej. Najbliższe spotkanie w poniedziałek 18 października. Spotkanie rozpocznie się  Mszą św. o godz. 18, następnie w salce parafialnej katecheza.

9        Zapraszamy na katechezy biblijne w czwartek na godz. 19:00.

10    Za dary i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, na relikwiarz bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11    Masza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:00,  po Mszy św. zawierzenie Matce Bożej i wspólna modlitwa.

12    Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem dla ludzi biednych i potrzebujących. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas. Radosnego dawcę miłuje Pan.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.