Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-26.092021r.

1        Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? To pytanie staje u początku świadomego życia w  wierze, na które nie musi każdy sam odpowiedzieć. Jeżeli jest moim Panem i Zbawicielem, to idąc przez życie będę szedł za Chrystusem.

2        Przypominamy, że dzieci z klas III, które pragną w tym roku szkolnym przyjąć po raz pierwszy Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 13:30.  Zapisy w zakrystii u księdza Dawida. Spotkanie organizacyjne 26 września po Mszy Świętej o godz. 13.30.

3        Młodzież z klas 7 i 8, która pragnie przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:30. Zapisy i więcej informacji u ks. Piotra. Spotkanie organizacyjne 26 września po Mszy Świętej o godz. 10.30.

4        Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania proszone są o bezpośredni kontakt z księdzem Piotrem.

5        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wincentego Paulo, we wtorek – św. Wacława, w środę - Świętych Archaniołów - Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek - św. Hieronima, w piątek - św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w sobotę - św. Aniołów Stróżów.

6        Jerycho modlitewne trwać będzie od 1. do 4. października w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie 1.10. o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

7        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego  w czwartek  o godz. 18:00.

8        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

9        Ks. proboszcz chorych odwiedzi w najbliższy piątek.

10    W pierwszą sobotę Różaniec mężczyzn o godz.. 7:00. Również w pierwszą sobotę kapłani odwiedzą chorych od godz. 9:00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

11    Ministrantów zapraszamy na zbiórki w czwartek o godzinie 17.30. Opiekunem jest ksiądz Dawid.

12    Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00,

13    Zbliża się III rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Na tę uroczystość ofiarujemy Matce Bożej złote jabłko, jako wotum za Jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Modlitwie przewodniczył będzie Ks. Abp Andrzej Dzięga, nasz metropolita. Podczas uroczystości będzie również wprowadzenie relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W ramach bezpośredniego przygotowania od przyszłej niedzieli tj.  3 października trwać będą misje św. które poprowadzi O. Krzysztof Kowalski, paulin z Jasnej Góry.

14    Za dary i ofiary na jabłko dla Matki Bożej i relikwiarz bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, za ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

15    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

16    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.