Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-05.09.2021R.

1        Z dzisiejszej liturgii płynie dla nas przesłanie – Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, kto z wiarą o to prosi, przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.

2        Rozpoczęcie i realizacja kolejnego roku edukacji i pracy formacyjnej powinno też przebiegać w takiej świadomości. Jeżeli z wiarą prosimy, to Bóg obdarza nas swoimi łaskami, ale też od nas zależy, czy ją wykorzystamy.

3        Msza św. młodzieży przed bierzmowaniem w każdą niedzielę o godz. 10:30. Zapisy u ks. Piotra. Dzieci przed pierwszą komunią św. prosimy o uczestnictwo we Mszy św.  o godz. 13:30, zapisy u ks. Dawida.

4        W dnia 8 września (środa) Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwana świętem Matki Bożej Siewnej, z którym związane jest błogosławieństwo ziarna na obsianie pól. Prosić będziemy o dobre urodzaje.

5        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

6        Msza św. członków Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo, po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

7        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej codziennej modlitwie.

9        Księgę pamiątkową z racji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza, jako cegiełkę na złote jabłko dla Matki Bożej można nabyć w zakrystii.

10    Osoby, które udają się na beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego zapraszamy na spotkanie jutro, tj. w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 w Bazylice.

11    Dziś po każdej Mszy św. ofiarami do puszek Caritas wspieramy poszkodowanych w  Afganistanie. Niedziela dzisiejsza została ogłoszona w Polsce ”Dniem Solidarności z Afganistanem”.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas na drogach wiary, uczy nas miłości i odpowiedzialności.