Dziś Środa , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-22.08.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI  NIEDZIELĘ  ROKU – 22.08 .2021 r.

1        Powoli kończą się wakacje i urlopy, postawmy sobie pytanie, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas dany nam przez Boga?

2        W tym tygodniu w czwartek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze św. o godz. 7:00, 15:oo i 18:00. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i Narodu Polskiego. Ponadto w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Bartłomieja Ap., w piątek – św. Monikę, w sobotę – św. Augustyna bp dK.

3        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek o godz. 18:00.

4        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

5        Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej codziennej modlitwie.

6        Księgę pamiątkową z racji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza, jako cegiełkę na złote jabłko dla Matki Bożej można nabyć w zakrystii.

7        W przyszłą niedzielę święto ścięcia  św. Jana Chrzciciela – w naszej parafii drugi odpust – podczas każdej Mszy św. pod zwykłymi warunkami będziemy mogli uzyskać odpust zupełny.

8        W przyszłą niedzielę, tj. 29. sierpnia na godz. 16:oo serdecznie zapraszamy na koncert organowy. Więcej informacji na plakatach w gablotach.

9        Nasza parafia organizuje wyjazd na beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Warszawy w dniach 11 - 12.09.2021. Wyjazd w sobotę 11. września  o godz. 6:oo. Koszt wyjazdu (w tym nocleg, w sobotę  obiadokolacja i w niedzielę rano śniadanie) 350 zł. Zapisy w biurze lub zakrystii. Zapraszamy !

10    Makulaturę na misje będziemy mogli składać do pojemnika obok Bazyliki w najbliższy piątek i sobotę, tj.  27 – 28. sierpnia br.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które towarzysząc nam w codzienności uzdolni nas do przeciwstawiania się  złu i trwaniu w dobrem.