Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-08.08.2021r.

1        Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam smutną rzeczywistość:  ci, którzy znali człowieka Jezusa, nie mogą uwierzyć w to, że jest On Chrystusem, czyli Bogiem – Człowiekiem. Zadajemy sobie pytanie:  co lub kto przysłania nam Jezusa Chrystusa jako Boga – Człowieka?

2        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę, Benedyktę od Krzyża; we wtorek – św. Wawrzyńca; w środę – św. Klarę; w czwartek - św. Joannę Franciszkę de Chanatal;  w sobotę – św.  Maksymiliana Kolbego.

3        W przyszłą niedzielę 15- go sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, w naszym sanktuarium możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to także święto Wojska Polskiego, pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, o wszystkich, którzy pełnią czynną służbę w obronie jej granic.

4        Msza św. o świętość Rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Mola w czwartek o godz. 18:00.

5        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

6        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

7        Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej codziennej modlitwie.

8        Księgę pamiątkową z racji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza, jako cegiełkę na złote jabłko dla Matki Bożej można nabyć w zakrystii.

9        W ostatnią niedzielę członkowie  Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek na pomoc dla poszkodowanych  na skutek powodzi kwotę 1781 złotych. Za przekazaną pomoc z głębi serc dziękujemy.

10    Zapraszamy do udziału w koncercie pt. ,,Na dwoje skrzypiec” autorstwa A. Vivaldiego w ramach festiwalu MEISINGER MUSIC FESTIVAL. Koncert odbędzie się w naszej bazylice dnia 13.08.(piątek) godz. 19.30. WSTĘP WOLNY.

11    Organizujemy pielgrzymkę na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniach 11 – 12.09.2021 r. Mamy przyobiecane 35 biletów wstępu. Koszt wyjazdu z noclegiem, obiadokolacją i śniadaniem w cenie 350 zł. Prosimy o zapisy w zakrystii.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.