Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 25.07.2021r.

1        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to dzień modlitwy i wdzięczności dla dziadków i osób starszych. W czwartek wspominamy św. Martę; w sobotę - św. Ignacego z Loyoli.

2        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo.

3        Msza św. Kół Żywego Różańca w I niedzielę sierpnia o godz. 15:oo, po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

4        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

5        Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej codziennej modlitwie.

6        Od wielu lat sierpień jest ogłaszany przez Episkopat Polski miesiącem abstynencji. Do takiego  przeżywania sierpnia zachęcają nas biskupi w związku z wielkimi wydarzeniami religijnymi i historycznymi, jakie dokonały się w tym czasie.

7        W przyszłą niedzielę przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych naszych rodaków, którzy ucierpieli na wskutek powodzi.  Umiejmy przyjść z pomocą w ich trudnej sytuacji!

8        Księgę pamiątkową z racji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza, jako cegiełkę na złote jabłko dla Matki Bożej można nabyć w zakrystii.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

„Niech nie twardnieją wasze serca jak w Meriba, jak na pustyni w dniu Massa”. Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo. Niech otworzy ono nasze serca na moc Bożych napomnień.