Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-18.06.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI NIEDZIELĘ ROKU - 18.07.2021 r.

1        Mamy czas wakacji i urlopów. Zadajemy sobie pytanie jaki plon przynosi w moim sercu wiara? Pomocą w rozwoju wiary jest modlitwa. Warto więc zadać sobie kolejne pytanie, a mianowicie, na ile pomagam swojej wierze osobistą modlitwą?

2        Przypomnijmy więc o modlitwie porannej i wieczornej, ale także w ciągu dnia, choćby modlitwie Anioł Pański, także innych formach modlitwy jak różaniec czy koronka do Miłosierdzia Bożego.

3        W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – św. Marię Magdalenę; w piątek – św. Brygidę, patronkę Europy; w sobotę – św. Kingę.

4        W dniu 25. lipca, w najbliższą niedzielę wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na pomoc na misje i misjonarzy.

5        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6        Na czas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

7        Biuro parafialne do końca sierpnia czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo, w środę od 10:oo – 11:oo. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

8         Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej codziennej modlitwie.

9        Księgę pamiątkową z racji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza, jako cegiełkę na złote jabłko dla Matki Bożej można nabyć w zakrystii.

10    Makulaturę na misje składać można w najbliższy piątek i sobotę.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyjmijmy teraz błogosławieństwo, abyśmy mogli stawać się prawdziwymi uczniami Jezusa, którzy są zdolni do zrozumienia słowa Bożego oraz dawania o nim świadectwa czynną miłością.