Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-27.06.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII NIEDZIELĘ ROKU – 27.06.2021 r.

1        Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako lekarza ludzkich ciał  i dusz. W świetle tego słowa postawmy sobie pytanie, jak my patrzymy na naszego Pana i Zbawiciela?

2        Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy św. i innych praktyk religijnych dla swoich dzieci przebywających na wakacjach.

3        Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. lipca w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. lipca o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4        Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

5        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

6        W czasie wakacji chorych odwiedzamy na wezwanie. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo. Zachęcamy do odprawienia 5 pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża z Fatimy.

7        Na czas wakacji do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo i w środę o 10:oo – 11:oo. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

8        Na czas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

9        Msza św. Kół Żywego Różańca w niedzielę tj. 4. lipca o godz.15:oo, po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

10    Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11    W najbliższy wtorek tj, 29 czerwca przypada dzień imienin Ks. mgr. Piotra Sobczyńskiego. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta we wtorek o godz. 18:oo. Niech nasza modlitwa i obecność na Mszy św., będzie wyrazem szacunku, troski i wdzięczności za dar Jego posługi wśród nas.

12    Taca zebrana w dniu św. Apostołów Piotra i Pawła jest ofiarą na świętopietrze.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Księgę pamiątkową z racji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza, jako cegiełkę na złote jabłko dla Matki Bożej można nabyć w kruchcie Bazyliki i w zakrystii.

15    Ks. Piotrowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyszliśmy dziś do Pana i On rozsyła nas do domów. Nie zostawia nas samych, posyła nas ze swoim pokojem. Niech czas wakacji i wypoczynku będzie okazją do dawania świadectwa wiary i niesienia pokoju.