Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 13.06.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na  XI  NIEDZIELĘ ROKU - 13.06.2021 r.

1        Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści „o ziarnku gorczycy” rozwój królestwa Bożego, ale też słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa. Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?

2        Powoli kończy  się kolejny nietypowy rok szkolny, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów i ich bliskich  już teraz do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św.

3        W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. Bp. Michała Kozala, w czwartek – św. Alberta Chmielowskiego, w sobotę – św. Romualda.

4        Msza św. o dopełnienie beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz.18:00.

5        Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30,  serdecznie zapraszamy.

6        Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek  po Mszy św. o godz. 15:oo.

7        Dziś przypada 104. rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję  różańcową do naszej Bazyliki, rozpoczęcie o godz. 18:00.   Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. mgr Dawid Lewandowski. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Najświętszą.

8        Również dziś po każdej Mszy św. jest możliwość złożenia swojego podpisu pod petycją „STOP ABORCJI”. Trzeba podać nr PESEL

9        Dziś o godz. 16:oo do naszej Bazyliki zapraszamy na koncert organowy w  wykonaniu p. prof. Andrzeja CHOROSIŃSKIEGO, wstęp wolny. Dodatkowe informacje na plakatach.

10    Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11    W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 1,026 zł. Za przekazane ofiary serdecznie dziękujemy

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Idąc dalej przez życie wzrastajmy w naszym człowieczeństwie i naszej wierze. Niech Boże błogosławieństwo nam w tym dopomaga.