Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-06.06.2021

1        Trwa oktawa Bożego Ciała, podczas której codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie oktawy, w czwartek zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych o godz. 15:00 i 18:00

2        Również w czwartek Msza św. w intencji świętości rodzin o godz.18:00.

3        Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30,  serdecznie zapraszamy.

4        W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, Pan Jezus obiecał wiele łask. Celem święta jest: rozważanie miłości, którą Chrystus okazał wszystkim na krzyżu (ofiara krwawa) i okazuje podczas Mszy św. (ofiara niekrwawa), złożenie za nią należnego dziękczynienia, wypełnienie obowiązku przebłagania za winy swoje i wszystkich ludzi, gdyż grzechy ludzkie zraniły Najświętsze Serce Jezusowe. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:oo, zapraszamy.

5        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

6        W przyszłą niedzielę w naszej parafii kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:oo. Do uczestnictwa zapraszamy rodziny dzieci pierwszo - komunijnych.

7        W niedzielę, tj. 13. czerwca przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję  różańcową do naszej Bazyliki, rozpoczęcie o godz. 18:00.   Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. mgr Dawid Lewandowski. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Najświętszą.

8        Również w niedzielę 13. czerwca po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia swojego podpisu pod petycją „STOP ABORCJI”. Trzeba podać nr PESEL

9        W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert organowy w  wykonaniu p. prof. Andrzeja CHOROSIŃSKIEGO, wstęp wolny. Dodatkowe informacje na plakatach.

10    Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11    Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem dna pomoc dla biednych. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas.

12    Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa z dniem 1. czerwca.2021 r. rozpoczął posługę w naszej parafii ks. mgr Piotr Sobczyński. Ks. Piotr przybył do nas z parafii w Przecławiu. Serdecznie witamy Ks. Piotra w naszej Rodzinie Parafialnej, otaczamy Ks. Piotra naszą modlitwą i życzliwością. Na posługę  wśród nas życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, Szczęść Boże.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Ks. Piotrowi oraz Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna, klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy czas pracy i wypoczynku.