Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 03.06.2021

1.      Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. W tym dniu lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i wsi. W naszej Bazylice o godz. 9:oo – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Wejmana na rozpoczęcie procesji między parafialnej w centrum naszego miasta. Nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 i 13:30.  Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji. Udział w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy św. Od piątku  przez cały tydzień oktawy Bożego Ciała procesja wokół Bazyliki po Mszy św. o godz. 18:oo.  Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Wszystkich do uczestnictwa zapraszamy.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech ono umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy w codzienności życia szli za Jezusem naszym Panem i Zbawicielem i byli Mu wierni.