Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ -16.05.2021

1        Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do Ojca, wskazuje nam kierunek życia.

2        Dziś w liturgii wspominamy św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski. Po Mszy św. przyjmiemy błogosławieństwo Jego relikwiami. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. arcybiskupie Andrzeju Dziędze, w dniu Jego patrona.

3        Nabożeństwo majowe w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30, (podczas nabożeństwa majowego odprawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego),

4        Msza św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

5        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

6        Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7        Dziś i w następne dwie niedziele w naszej parafii kolejne grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:oo. Do uczestnictwa zapraszamy rodziny dzieci pierwszo - komunijnych.

8        W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie zwana Zielonymi Świątkami.

9        W przyszłą niedzielę na sumie uroczyście wprowadzimy do naszej Bazyliki relikwie św. Rity. Do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu serdecznie zapraszamy.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.