Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ -18.04.2021

1        W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pamiętajmy, że bez świadectwa uczniów, które zostało spisane jako Pismo Święte, nigdy nie usłyszelibyśmy o Jezusie Chrystusie, o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Bez Ewangelii nigdy nie poznalibyśmy drogi do pełni wiary, którą powinien przebyć każdy i każda z nas. Zachęcamy do codziennego czytania Pisma Świętego.

2        W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.

3        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

4         Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

5        Osoby, które pragną w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na katechezy w piątki o godzinie 18.45 w Bazylice.  Odpowiedzialnym za przygotowanie do sakramentu jest ksiądz Krystian.

6        W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 1.489 zł.  jako wsparcie na cele Caritas Polska. Za przekazane ofiary serdecznie dziękujemy.

7        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

8        Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa..