Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-14.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na IV NIEDZIELĘ  WIELKIEGO POSTU -  14.03.2021 r.

1        Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Boga Ojca, który niezależnie od okoliczności ciągle nas kocha i przebacza nasze grzechy. Chrystus ukazuje, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z miłosierdzia Bożego, a nie z osobistej doskonałości.

2        Pomocą są rekolekcje, które dziś rozpoczynamy i trwać będą do środy włącznie. Rekolekcjom przewodniczy Ks. Stanisław Flis SAC, proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli w nich uczestniczyć.

3        Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00.  Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4        Msza św. o dopełnienie beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała  Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

5        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

6        Z troską informujemy, że w tym trudnym czasie pandemii mamy poważną awarię kotłowni ogrzewającej kościół i plebanię. Jesteśmy zmuszeni wymienić jeden z trzech kotłów. Koszt nie przewidywanej inwestycji to kwota ok. 40.000 zł.  Prosimy o wsparcie na miarę możliwości.  Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7        Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa.  W piątek zapraszamy na szczególną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa  za nasze rodziny, aby były święte na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu na godz. 15:oo i 18:oo.

8        W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek z przeznaczeniem na pomoc biednych i na paczki świąteczne kwotę 1040 zł. Za przekazaną pomoc dziękujemy.

9        Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne dla biednych. Jest to forma jałmużny postnej. Zespół Parafialny Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece, baranki wielkanocne, kartki świąteczne i pamiątki koronacji. Można również nabywać płytę z nagraniem utworu na rocznicę koronacji i 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II „ Te Deum pro Patria”.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.