Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-28.02.2021

1        Abraham, gotowy złożyć w ofierze życie własnego syna, jest zapowiedzią jedynego wydarzenia w dziejach ludzkości, gdy Bóg oddaje życie swojego Syna za zbawienie człowieka.

2        My sami musimy odpowiedzieć, czy dar zbawienia otrzymany w sakramencie chrztu chcemy przyjąć i pomnożyć go,  aby zbawienie stało się naszym udziałem i naszych bliskich. Pomocą będą rekolekcje, które w naszej Rodzinie Parafialnej będziemy przeżywali od IV Niedzieli Wielkiego Postu (14. – 17.03.2021r.). Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Stanisław Flis SAC, proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Módlmy się, aby to był dla nas wszystkich czas szczególnej łaski. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli w nich uczestniczyć.

3        Przez cały okres Wielkiego Postu  zapraszamy na: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Dla dzieci o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4        W  czwartek w liturgii wspominamy św. Kazimierza.

5        Zapraszamy na Jerycho modlitewne od 1 do 4 marca w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie 1 marca o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

6        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele  w czwartek o godz. 18:00.

7        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

8        W pierwszy piątek i sobotę odwiedzamy chorych na zaproszenia.

9        W pierwszą sobotę Msza św. i różaniec mężczyzn o godz. 7:00, zapraszamy.

10    Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

11    Msza św. Kół Żywego Różańca w pierwszą niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

12    Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

13    Z troską informujemy, że w tym trudnym czasie mamy poważną awarię kotłowni ogrzewającej kościół i plebanię. Jesteśmy zmuszeni wymienić jeden z trzech kotłów. Koszt nie przewidywanej inwestycji to kwota ok. 40.000 zł.  Prosimy o wsparcie na miarę możliwości.  Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14    Jutro, tj. w poniedziałek przypada dzień imienin Ks. Dawida Lewandowskiego. Msza św. w intencji dostojnego Solenizanta  jutro o godz. 18:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

15    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

16    Ks. Dawidowi oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.