Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA-25.12.2020 r.

Dziś i jutro Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. Osoby, które przyjęły komunię św. podczas pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy św. w ciągu dnia.

W Dzień Bożego Narodzenia, wszyscy wszystkim ślą życzenia, Niebo ziemi, ziemia Niebu. I my włączmy się w ten wielki nurt życzliwości. Niech światło, które wskazało pasterzom Jezusa również i nam towarzyszy na drogach codzienności. Niech jego blask rozświetla często zawiłe drogi naszego życia, abyśmy Jezusa przyjęli i za Nim szli przez całe nasze życie. Tak żyjmy, abyśmy zostali zaliczeni do ludzi Bożego upodobania.

Za wszystko co się dokonało w nas i w naszej świątyni ślemy Bogu i Wam  umiłowani Parafianie i Przyjaciele naszej Bazyliki i Sanktuarium z głębi kapłańskich serc  podziękowanie wsparte modlitwą.

Dziękuję za przekazane życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt, porządki, stawianie choinek i budowanie szopki, a także za ofiary i dary złożone na cele parafialne i dla najuboższych.

Niech te święta  będą świętami radości i pokoju. Niech Dziecię Jezus pochyla się nad każdym z nas i swoją ręką błogosławi nasze domy i wszystko co nas dotyczy.  Niech w naszych rodzinach odrodzonych przez Sakrament Pokuty i Eucharystii raduje się z nami  Chrystus. Wraz ze śpiewem kolędy modlimy się i wołamy : Podnieś rękę Boże Dziecię i błogosław wszystkim.

Jutro święto św. Szczepana, diakona. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. .

Kalendarze na rok 2021, medale i inne pamiątki koronacji można  nabywać w zakrystii.

Jak już zapowiadaliśmy w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej.

Osoby i Rodziny, które pragną przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu, prosimy o zgłoszenie tego na formularzu, który jest wyłożony na stoliku pod chórem oraz dostępny na stronie internetowej parafii. Zgłoszenie należy dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego. Osoby i Rodziny, które z różnych powodów w tym roku nie będą przyjmowały kapłana w mieszkaniu, zapraszamy na Mszę św. i wspólną kolędę do Bazyliki w poszczególnych dniach według planu zamieszczonego na odwrocie formularza oraz na stronie internetowej parafii.