Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU- 20.12.2020 r.

1        Czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela się wypełnia, niebawem będziemy uobecniali wydarzenia związane z Jego narodzeniem w Betlejem.

2        W czwartek Wigilia  Bożego Narodzenia. Msze św. tylko rano o godz. 6:oo i 7:oo. Nie ma Mszy św. o godz. 15:oo i 18:oo  O godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3        Spowiedź św. codzienne od 6:oo – 7:30, i od 15:oo – 19:oo. W środę spowiedź św. od 6:oo – 8:oo i od 14:oo -19:oo, w czwartek od 6:oo – 16:oo . (przerwa w spowiedzi od 12:30 – 14:00)

4        Wigilię przeżywamy zgodnie z tradycją katolicką, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie spożywajmy alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem (oznacza to  czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny), zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte . Wieczerzę zaczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą „Ojcze nasz” oraz za zmarłych „wieczny odpoczynek”. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.

5        Pasterki w naszej Bazylice będą sprawowane o godz. 22:oo i 24:oo.

6        Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w II dzień świąt tj. 26. grudnia  św. Szczepana według porządku niedzielnego.

7        W związku z licznymi pytaniami odnośnie kolędy uprzejmie informujemy, że w związku z pandemią tradycyjne odwiedziny duszpasterskie wiernych się nie odbędą.

Osoby i Rodziny, które pragną przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu, prosimy o zgłoszenie      tego na formularzu, który jest wyłożony na ławkach oraz dostępny na stronie internetowej parafii. Zgłoszenie należy dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego. Osoby i Rodziny, które z różnych powodów w tym roku nie będą przyjmowały kapłana w mieszkaniu, zapraszamy na Mszę św. i wspólną kolędę do Bazyliki w poszczególnych dniach według planu zamieszczonego na odwrocie formularza oraz na stronie internetowej parafii.

8        Spotkania kolędowe rozpoczniemy od 2. stycznia 2021 r.

9        Zapraszamy na modlitwę różańcową przed ołtarzem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

10    Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadzają: świece wigilijne, kartki świąteczne, opłatki, kalendarze parafialne na rok 2021, płyty z II rocznicy koronacji i inne pamiątki koronacji.  Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich i potrzebujących. Kalendarze, opłatki i pamiątki II rocznicy koronacji można nabywać również w zakrystii.

11    Za dary i ofiary na złote jabłko dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.