Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU- 13.12.2020 r.

1        W ewangelii dziś słyszymy, że św. Jan jest posłańcem wysłanym przez Boga, aby wskazywał drogi naszego życia na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Dziś staje przed nami kwestia własnego  przygotowania na spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem.

2        Pomocą są rekolekcje, które dziś rozpoczęliśmy i trwać będą do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św., w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 9:oo; 15:oo i 18:oo. Rekolekcje prowadzi O. Mariusz WENCŁAWEK SDB, proboszcz parafii św. Jana Bosko w Szczecinie.  Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach.

3        Msza św. roratnia w naszej Bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski codziennie o godz. 6:oo.  Msza św. adwentowa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:oo.

4        Msza św. o dopełnienie beatyfikacji czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego i jej błogosławione owoce dla Kościoła i naszej Ojczyzny w czwartek o godz.18:oo.

5        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6        W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 664 zł. Dziękujemy za wsparcie. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece wigilijne, kartki świąteczne, opłatki, kalendarze parafialne na rok 2021, płyty DVD i inne pamiątki II rocznicy koronacji.  Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich i potrzebujących. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne. Kalendarze, opłatki i pamiątki koronacji można nabywać również w zakrystii.

7        Dziś po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek na wsparcie  Kościołów na Wschodzie.

8        Za dary i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na  potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        W związku z licznymi pytaniami odnośnie kolędy uprzejmie informujemy, że w związku z pandemią tradycyjne odwiedziny duszpasterskie wiernych się nie odbędą.

Osoby i Rodziny, które pragną przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu, prosimy o zgłoszenie      tego na formularzu dostępnym od przyszłej niedzieli w Bazylice i na stronie internetowej parafii. Zgłoszenie należy dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego. Osoby i Rodziny, które z różnych powodów w tym roku nie będą przyjmowały kapłana w mieszkaniu, zapraszamy na Mszę św. i wspólną kolędę do Bazyliki w poszczególnych dniach według planu zamieszczonego na odwrocie formularza oraz na stronie internetowej parafii.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.