Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU- 06.12.2020 r.

1        Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami św. Jana Chrzciciela, który nawołuje nas: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Nim jednak spotkamy się z Chrystusem w królestwie niebieskim, najpierw musimy wyjść na pustynię i stanąć przed Janem Chrzcicielem, wyznać swoje grzechy i przyjąć „chrzest nawrócenia”. Dopiero wtedy Chrystus ochrzci nas Duchem Świętym. Pomocą będą rekolekcje, które rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. mgr Mariusz WENCŁAWEK SDB, proboszcz parafii św. Jana Bosko w Szczecinie. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli w nich wziąć udział.

2        Msza św. roratnia  w naszej Bazylice  przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski codziennie o godz. 6:oo.  Msza św. adwentowa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:oo. We wtorek, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, rorat nie ma. Godzinki ku czci Niepokalanej o godz. 7:oo. Msze św.: o godz. 7:30, 12:oo, 15:oo i 18:oo. Po każdej Mszy św. zawierzenie Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi.

3        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Łucję, w czwartek – Maryję Pannę Loretańską, w piątek – św. Damazego, w sobotę – Matkę Bożą z Guadalupe.

4        W czwartek Msza św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretta Mola o godz.18:oo. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie rodziców, którzy pragną modlić się w intencji swoich dzieci. Po Mszy św. możliwość wstąpienia do Róży Różańcowej.

5        Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6        Modlitwa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

7        Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie Bazyliki zbierają ofiary do puszek oraz rozprowadzają:  świece wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze parafialne na rok 2021, pamiątki II rocznicy koronacji oraz opłatki wigilijne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne.

8        W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek wspierać będziemy Kościoły na wschodzie.

9        Nowenna o ustanie epidemii za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli  trwać będzie od 7 – 16. grudnia po Mszy św. o godz. 18:oo, zapraszamy.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa.