Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU- 29.11.2020 r.

1        Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, przygotowania na powtórne przyjście Pana. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne, które można będzie nabywać w Caritasie i zakrystii.

2        Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty rozpoczynamy od jutra w dni powszednie. W naszej Bazylice Msza św. roratnia przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski o godz. 6:oo oraz dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do uczestnictwa.

3        Od 1 grudnia trwać będzie w naszej Bazylice Jerycho różańcowe.

4        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

5        Od trzeciej niedzieli Adwentu tj. od 13 – 15 grudnia w naszej wspólnocie będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi O. Mariusz WĘCŁAWEK SDB, proboszcz parafii św. Jana Bosko w Szczecinie.

6        Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w I czwartek o godz. 18:00.

7        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi sa. od 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo.

8        W najbliższy piątek, tj. 4 grudnia przypada Dzień Imienin ks. Krystiana Dylewskiego. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:00. Niech nasza modlitwa i obecność będzie wyrazem szacunku i wdzięczności za kapłańską posługę w naszej parafii.

9        Chorych na zaproszenie kapłani odwiedzą w piątek i sobotę.

10    Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi  i Różaniec Fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.

11    W zakrystii można nabywać kalendarz parafialny na rok 2021 w cenie 10 zł. Można również nabywać płyty DVD z II rocznicy koronacji oraz pamiątkowe medale.

12    Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas od przyszłej niedzieli będą rozprowadzali w kruchcie Bazyliki: świece wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze parafialne na rok 2021, pamiątki II rocznicy koronacji oraz opłatki wigilijne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne.

13    Przed ołtarzem Matki Bożej wystawiony jest projekt JABŁKA dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zachęcamy do składania precjozów i ofiar na ten cel.

14    W zawiązku z pandemią bardzo mało ludzi uczestniczy we Mszach św. Ofiary na tacę nie wystarczają na zapłatę bieżących rachunków. Ośmielamy się prosić o wsparcie finansowe na konto parafii, abyśmy mogli regulować bieżące rachunki. Za każdą ofiarę składaną na tacę i przesyłane na konto parafii z głębi serc dziękujemy, wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

15    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

16    Ks. Krystianowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.