Dziś czwartek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA-22.11.2020 r.

1        Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją mękę, krzyż i zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim królestwem. Czas rachunku sumienia. Czy przez kolejny rok życia staliśmy się lepsi, dojrzalsi, czy w nas jest więcej miłości do Boga i bliźnich ?

2        Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne.

3        W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

4        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00.

5        W tym tygodniu kończy się czas codziennej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Czy przynajmniej jeden raz w nich uczestniczyłeś ?

6        Dziś po Mszy św. o godz. 18:00 możliwość modlitwy za zmarłych przy pomniku Męczenników II wojny światowej.

7        Od 23 – 29. listopada  przeżywać będziemy w naszych parafiach Tydzień Słowa Bożego.

8        W ostatnią niedzielę Parafialny Zespól Caritas zebrał do puszek kwotę 1.092 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi starszych samotnych. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

9        W zawiązku z pandemią bardzo mało ludzi uczestniczy we Mszach św. Ofiary na tacę nie wystarczają na zapłatę bieżących rachunków. Ośmielamy się prosić o wsparcie finansowe na konto parafii, abyśmy mogli regulować bieżące rachunki. Za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii serdecznie dziękujemy, wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Makulaturę na misje można składać do pojemnika obok Bazyliki w dniach od 27–29. listopada.

11    Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.