Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-15.11.2020

1        Warto w tym czasie postawić sobie pytanie: Czy jestem, przygotowany na spotkanie z Bogiem? Kiedy ostatni raz byłem u spowiedzi św., kiedy przystępowałem do Komunii świętej, czy podejmowałem działania wynikające  z miłości do Boga i bliźnich?

2        W liturgii wspominamy w tym tygodniu: we  wtorek – św. Elżbietę Węgierską; w środę – bł. Karolinę Kózkównę; w piątek – św. Rafała Kalinowskiego; w sobotę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

3        Można jeszcze składać wypominki wraz z ofiarami na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice trwają przez cały listopad o godz. 17:30, oraz w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

4        Modlitwa różańcowa w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00.

5        Nowenna przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata codziennie po Mszy św. o godz. 18:00, zapraszamy.

6         W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z II rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski i 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, okolicznościowe znaczki pocztowe oraz kalendarze na rok 2021.

7        W zawiązku z pandemią bardzo mało ludzi uczestniczy we Mszach św. Ofiary na tacę nie wystarczają na zapłatę bieżących rachunków. Ośmielamy się prosić o wsparcie finansowe na konto parafii, abyśmy mogli regulować bieżące rachunki. Za każdą ofiarę dziękujemy, wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8        Dziś obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego” . Naszymi ofiarami do puszek po każdej Mszy św. wspomagamy działalność Caritas – na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich, wsparcie osób samotnych i biednych w czasie pandemii.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.