Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-08.11.2020

1        Liturgia dzisiejszej niedzieli zachęca nas do troski o naszych bliskich, zarówno tych, którzy żyją wśród nas, jak i tych którzy przekroczyli bramy wieczności i oczekują na naszą pomoc.

2        W liturgii wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek – św. Leona Wielkiego; w środę – św. Marcina z Tours i 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę; w czwartek – św. Jozafata; w piątek – Pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

3        Szczególna modlitwa w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny, 11 listopada, rozpocznie się Mszą św. o godz. 15:00. Po Mszy św. pójdziemy w procesji modlitewnej do pięciu stacji wokół naszej bazyliki. Przy pomnikach złożymy kwiaty i zapalimy znicze.

4        Na ławkach są rozłożone karty na wypominki, które wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad o godz. 17:30, oraz w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

5        Modlitwa różańcowa w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00.

6        Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek, rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

7         W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z II rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski i 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, okolicznościowe znaczki pocztowe oraz kalendarze na rok 2021.

8         Za ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.