Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 01.11.2020

1        Uroczystość dzisiejsza przypomina nam, że wśród nas żyli, żyją i będą żyli święci. Zarówno ci ogłoszeni przez Kościół, jak i ci, którzy zapewnie nie będą nigdy ogłoszeni, ale za swoje życie w wierności Bogu zostali nagrodzeni chwałą zbawionych. Uroczystość dzisiejsza domaga się od nas zarówno uczestnictwa we Mszy św. - a w okresie ograniczeń - szczególnej modlitwy za zmarłych, dla których pragniemy szczęścia wiecznego.

2        Jutro, w poniedziałek, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz.: 7:oo, 15:oo i 18:oo.  Różaniec za zmarłych o godz. 12:00. Po Mszy św. o godz. 18:oo pójdziemy przed pomnik męczenników II wojny światowej, zapalimy znicze, złożymy kwiaty i modlić się będziemy za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, za  zmarłych z naszych rodzin, których groby są daleko i za tych, których miejsc mogił nie znamy. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych. W tym roku Ojciec św. ustanowił, że przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny spełniając warunki: nawiedzenie cmentarza lub kościoła, komunia św. i modlitwa za zmarłych.

3        Na ławkach są rozłożone karty na wypominki. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad od 17:30 do 18:00, oraz w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

4        Jerycho modlitewne trwać będzie od 1 – 4. listopada. Rozpoczęcie 1. listopada po Mszy św. o godz. 18:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim, zapraszamy do czuwania i modlitwy.

5        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o  godz. 18:00.

6        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. w godz. od 7:00 – 8:00 oraz od 15:00 – 19:00.

7        W związku z pandemią i ograniczeniami w listopadzie chorych odwiedzimy w piątek i sobotę na zaproszenie.  Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo.

8        Msza św. i różaniec mężczyzn w pierwszą sobotę o godz. 7:00,  zapraszamy.

9        Msza św. członków Kół Żywego Różańca w niedzielę 8. listopada o godz. 15:oo, po Mszy św. modlitwa  i wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

10   Uprzejmie informujemy, że można jeszcze nabywać pamiątki II rocznicy koronacji i kalendarze na rok 2021 w zakrystii.

11   Jako wyraz zawierzenia Matce Bożej Zwycięskiej Królowej Polski trwamy na modlitwie różańcowej pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

12   Za ofiary na tacę i przesyłane na konto naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13   Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.