Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 25.10.2020 r.

1        Chrystus niezmiennie naucza, że najważniejszym przykazaniem jest przykazanie miłości Boga i bliźniego. Wszystkie nakazy i zakazy mają sens tylko wtedy, gdy są praktykowane  w świetle przykazania miłości. Człowiek praktykując to przykazanie próbuje naśladować miłość Boga.

2        W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić w środę – święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3         W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Z racji wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, zadbania o ich groby. Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych w naszej Bazylice według porządku niedzielnego.

4        Na ławkach są rozłożone karty na wypominki, które wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad o godz. 17:30, oraz w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

5        Modlitwa różańcowa w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik o godz. 17:30.

6        Msza św. Kół Żywego Różańca w miesiącu listopadzie - ze względu na przypadającą w niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych - będzie wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca, tj. 8. listopada o godz. 15:oo.

7         W piątek, tj. 30 października przypada dzień imienin ks. inf. dr. Edmunda Cybulskiego. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:oo. Ze względu na panującą pandemię pamiętajmy we wdzięcznej modlitwie w Jego intencji za posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

8         W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z II rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski i 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, okolicznościowe znaczki pocztowe oraz kalendarze na rok 2021.

9         Za ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.