Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 18.10.2020 r.

1        Pan Bóg stawia na naszej drodze różnych ludzi, zarówno dobrych jak złych; spotkanie z nimi jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne.

2        Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną. Módlmy się zarówno za tych, którzy głoszą słowo Boże, jak i za tych, na glebę serc których, to słowo jest zasiewane. Wspieramy dzieło misyjne Kościoła naszymi ofiarami na tacę. Za złożone ofiary dziękujemy.

3        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, we wtorek – św. Jana Kantego, w czwartek – św. Jana Pawła II.

4        Zachęcajmy się nawzajem do odmawiana różańca, o którym Matka Boża  mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Modlitwa różańcowa w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik o godz. 17:30.

5        Zapraszamy na pierwsze spotkanie Oazowej grupy młodzieżowej w salce parafialnej dn. 24.10. o godzinie 16.00.

6        Na ławkach są rozłożone karty na wypominki. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad o godz. 17:30, oraz w niedziele i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

7         Członkowie Rady Parafialnej w ostatnią niedzielę zebrali do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotę 1270,61 zł. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

8         W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z II rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski i 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, okolicznościowe znaczki pocztowe oraz kalendarze na rok 2021.

9        W najbliższy piątek i sobotę będzie można przekazywać do pojemnika obok Bazyliki makulaturę jako pomoc dla misji.

10     Za ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.