Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 11.10.2020 r.

1        Kończymy czas Misji św. Dziękujemy Bogu  i Matce Bożej Zwycięskiej Królowej Polski za ten czas. Dziękujemy O. Krzysztofowi za głoszone słowo Boże i świadectwo kapłańskiego życia oraz miłości do Matki Najświętszej, wszystkim którzy skorzystali z tego czasu łaski życzymy błogosławionych owoców  w życiu osobistym i rodzinnym.

2        Wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości dziękczynnej i ofiarowaniu berła Matce Bożej z głębi serca dziękujemy.

3        Dziś, Dzień Papieski, naszymi ofiarami do puszek wspieramy Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.

4        We wtorek, 13. października – rocznica objawień Pani Fatimskiej - zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową do naszej Bazyliki na godz. 18:00. Procesja pójdzie ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, pl. Lotników, św. Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej do figury św. Jana Pawła II na  Jasnych Błoniach. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. dr Jarosław Staszewski SChr – proboszcz i kustosz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5        Różaniec w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik o godz. 17:30.

6        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek – św. Teresę od Jezusa, w piątek św. Jadwigę Śląską, w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.

7        Msza św. o dopełnienie beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek  o godz. 18:00.

8        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do modlitwy i czuwania.

9         Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10     W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 590 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

11     W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy jako dzień misyjny. Ofiary składane na tace przeznaczone są na Misje św.

12     W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z II rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski i 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, okolicznościowe znaczki pocztowe oraz kalendarze parafialne na rok 2021.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.