Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 27.09.2020 r.

1        Bóg nie chce śmierci grzesznika, chce by się nawrócił i miał życie wieczne - to wezwanie, które płynie z dzisiejszej liturgii słowa Bożego - powinno nas mobilizować do przemiany życia.

2        Przypominamy, że dzieci z klas III, które pragną w tym roku szkolnym przyjąć po raz pierwszy Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 13:30.  Zapisy w zakrystii u księdza Dawida.

3        Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania proszone są o bezpośredni kontakt z księdzem Krystianem.

4        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława, we wtorek – Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała, w środę –  św. Hieronima, w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek – św. Aniołów Stróżów.

5        Jerycho modlitewne trwać będzie od 1. do 4. października w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie 1.10. o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

6        W pierwszy czwartek Msza św. w intencji powołań do służby w Kościele o godz. 18:00.

7        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

8        Ks. proboszcz chorych odwiedzi w najbliższy piątek.

9        W pierwszą sobotę kapłani odwiedzą chorych od godz. 9:00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

10    Ministrantów zapraszamy na zbiórki  w soboty o godzinie 10.30. Opiekunem jest ksiądz Dawid.

11    Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00..

12     Zbliża się II rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Na tę uroczystość ofiarujemy Matce Bożej złote berło, jako wotum za Jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Modlitwie przewodniczył będzie Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W ramach bezpośredniego przygotowania od przyszłej niedzieli tj.  4 października trwać będą misje św. które poprowadzi O. Krzysztof Kowalski, paulin z Jasnej Góry.

13     Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.