Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 20.09.2020 r.

1        Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam, że nagrodę za wykonaną pracę w życiu doczesnym daje nam Bóg. Czy podejmując różne działania w swoim życiu, podejmujemy je po to, aby Bogu się podobały ?

2        Trwa nowy rok szkolny. Dzieci z klas III, które pragną w tym roku szkolnym przyjąć po raz pierwszy Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 13:30.  Zapisy w zakrystii u księdza Dawida.

3        Młodzież z klas 7 i 8, która pragnie przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:30. Zapisy i więcej informacji u ks. Krystiana.

4        Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania proszone są o bezpośredni kontakt z księdzem Krystianem.

5        W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w środę –  św. O. Pio, kapłana.

6        Msza św. w intencji dopełnienia beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i jej błogosławione owoce dla Kościoła i Ojczyzny w czwartek o godz. 18:00.

7        Ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy na zbiórki dla ministrantów w soboty o godzinie 10.30. Opiekunem jest ksiądz Dawid.

8        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00..

9         Zbliża się II rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Na tę uroczystość pragniemy ofiarować złote berło, jako wotum za Jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Modlitwie przewodniczył będzie Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W ramach bezpośredniego przygotowania od 4 października trwać będą misje św.

10     Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11     Makulaturę na misje będzie można składać do pojemnika obok Bazyliki w dniach 25 – 27. września br.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.