Dziś wtorek , 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 06.09.2020 r.

1        Kościół jest wspólnotą ludzi świętych i grzesznych, stąd potrzeba , aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Jedną z form umacniania w  wierze jest braterskie upomnienie. Czy potrafię z miłością upominać?

2        Początek roku szkolnego, to również początek przygotowania do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do pierwszej Komunii św. i bierzmowania.

3        Chłopców, którzy chcieliby pełnić zaszczytną służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy na zbiórki dla ministrantów w soboty o godzinie 10.30. Opiekunem jest ksiądz Dawid.

4        Rozpoczynamy zapisy dla dzieci z klas III, które pragną w tym roku szkolnym przyjąć po raz pierwszy Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u księdza Dawida.

5        Młodzież z klas 7 i 8, która pragnie przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne 15 września tj. we wtorek o godzinie 16.30 w kościele. Odpowiedzialny za przygotowanie: ks. Krystian.

6        Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania proszone są o bezpośredni kontakt z księdzem Krystianem.

7        We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Modlić się będziemy  o Boże błogosławieństwo dla rolników.

8        Msza św. w intencji  świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00.

9        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21:00.

10    Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz.15:oo, po Mszy św. spotkanie w Bazylice i wymiana tajemnic różańcowych.

11    Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

12    Od 5. września trwamy na modlitwie nowennowej przed świętem Podwyższenia Krzyża, jako przygotowanie do 2000.- lecia Zbawienia i Odkupienia w 2033 r. Nowenna po Mszy św. o godz. 18:00.  Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

13     Trwamy w przygotowaniu do II rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Na tę uroczystość pragniemy ofiarować złote berło, jako wotum za Jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14     W najbliższą niedzielę, 13 września, zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję Fatimską. Rozpoczęcie o godz. 18:00.

15    Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla potrzebujących pomocy. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas.

16    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

17    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.