Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 19.07.2019 r.

1 Mamy czas wakacji i urlopów. Zadajemy sobie pytanie jaki plon przynosi w moim sercu wiara? Pomocą w rozwoju wiary jest modlitwa. Warto więc zadać sobie kolejne pytanie, a mianowicie, na ile pomagam swojej wierze osobistą modlitwą? 2 Przypomnijmy więc o modlitwie porannej i wieczornej, ale także w ciągu dnia, choćby modlitwie Anioł Pański, także innych formach modlitwy jak różaniec czy koronka do Miłosierdzia Bożego. 3 W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Marię Magdalenę; w czwartek – św. Brygidę, patronkę Europy; w piątek – św. Kingę; w sobotę św. Jakuba Apostoła. 4 Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00. 5 Na czas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30. 6 Na czas wakacji do końca sierpnia biuro parafialne czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie. 7 W najbliższą niedzielę, tj. 26. lipca na godz. 16:oo serdecznie zapraszamy na koncert organowy z racji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II: organy p. prof. Andrzej Chorosiński, recytacje tekstów papieskich – Michał Chorosiński. Wstęp wolny. 8 Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie. 9 Makulaturę na misje będziemy mogli składać w najbliższy piątek i sobotę. 10 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 11 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.