Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 28.06.2020 r.

1        Przez  przyjęcie chrztu stajemy się nowymi ludźmi, świadkami Chrystusa i Jego uczniami. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do potwierdzenia życiem codziennym naszej wiary.

2        Jutro uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, w czasie Mszy  św. o godz. 15;00 i 18:oo modlić się będziemy w intencji całego Kościoła, a szczególnie Biskupa Rzymu, papieża Franciszka. Ofiary zebrane na tacę  przeznaczone są na misje Stolicy Apostolskiej.

3        Jerycho modlitewne będzie trwać od 1. do 4. lipca  w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie 1.07.o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4        W pierwszy czwartek Msza św. w intencji powołań do służby w Kościele o godz. 18:00.

5        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 17:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

6        W czasie wakacji chorych odwiedzamy na indywidualne wezwania.

7        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

8        Pierwsza sobota miesiąca: Msza św. i różaniec mężczyzn o godz. 7:oo.

9        Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo.

10    Na czas wakacji do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

11    Na czas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

12    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30 do końca czerwca. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

13     Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14    W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 542 zł. z przeznaczeniem na akcję „Lato 2020”. - pomoc wakacyjna dla dzieci i młodzieży. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

15    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

16    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.