Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 21.06.2020 r.

1        W dzisiejszej Ewangelii Chrystus stawia nam pytanie: Czy przyznamy się do Niego przed ludźmi? Jeżeli tak, to również On się przyzna do nas przed swoim Ojcem, obdarzając nas zbawieniem. Ale jeżeli nie przyznamy się do Niego przed ludźmi, to tym samym pozbawiamy się szansy na miłosierdzie Boże.

2        Niewątpliwie człowiekiem, który przyznawał się do Chrystusa i żył według Bożego prawa, był św. Jan Chrzciciel, patron naszej parafii i naszej wspólnoty. W najbliższą środę w naszej parafii uroczystość odpustowa, patrona parafii i Bazyliki. Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. mgr. Piotra Bieńka SAC, proboszcza parafii pw. św. Jana Ewangelisty o godz. 18:00. Wcześniej o godz. 17:00 - błogosławieństwo wody w Zatoce Szczecińskiej. Do udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy parafian i przyjaciół naszej bazyliki.

3        Przygotowaniem do parafialnego odpustu będzie Triduum. Tematy poszczególnych dni są na plakacie.

4        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu polskiego w czwartek o godz. 18:00.

5        W najbliższy piątek Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 61 o godz. 16:30. Zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

6        Na czas wakacji, od najbliższej niedzieli, tj. od 28. czerwca nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

7        Makulaturę na misje będzie można składać do pojemników obok Bazyliki od 26 -27.06.2020 r.

8        Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

9         Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

10    Złoty jubileusz kapłaństwa Ks. inf. dr. Edmunda Cybulskiego będziemy świętowali w najbliższą niedzielę, 28. czerwca, podczas Mszy św. o godz. 10:30. To wyjątkowa okazja, abyśmy Bogu dziękując za 50 lat posługi kapłańskiej ks. infułata, również otoczyli go szczególną modlitwą i wdzięcznością. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół naszej bazyliki.

11     Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na akcję „Lato 2020”. - pomoc wakacyjna dla dzieci i młodzieży. Prosimy o wsparcie działalności Caritas naszej Archidiecezji.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Błogosław nam, Panie, abyśmy nigdy nie wahali się przyznać do Ciebie wobec innych ludzi. Odważnie głośmy Chrystusa i nie wstydźmy się być Jego świadkami w świecie.