Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ- 07.06.2020

1        Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał życie dla naszego zbawienia, i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

2        W czwartek uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msza św. na rozpoczęcie procesji miejskiej rozpocznie się w naszej Bazylice o godz. 9:00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Uczestnictwo w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy św. Prosimy o zabranie wszystkich chorągwi. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:30; 9:00; 12:00; 15:00; 18:00 i 19:30.

3        Przez całą oktawę Msza św. o godz. 18:00. Ze względu na wykopy, wykonanie linii ciepłowniczej do dawnego szpitala, nie będzie procesji wokół Bazyliki. Procesja z Najświętszym Sakramentem wewnątrz Bazyliki po nabożeństwie czerwcowym.

4        W sobotę, 13 czerwca zapraszamy na nowennę, Mszę św. i Procesję Fatimską ulicami naszej parafii. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. mgr Krystian Dylewski. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, Niepodległości, 3-go Maja, Drzymały, Kaszubską, Narutowicza, Potulicką, pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy. Program procesji  wywieszony w gablotach.

5        Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

6         Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

7         Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8         Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie Bazyliki zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc wakacyjna dla dzieci. Umiejmy pomagać.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.