Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO-31.05.2020

1         Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie nazywana Zielonymi Świątkami. Upamiętnia ona wydarzenie napełnienia Apostołów mocą Ducha Świętego do odważnego wyznawania wiary i udzielenia władzy odpuszczania grzechów.

2         Dziś podczas uroczystej Eucharystii o godz. 10:00 pierwsza grupa po raz pierwszy przyjmie w Komunii św. Jezusa do swoich serc. Bezpośrednio po Mszy św. dzieci odbiorą pamiątkowe obrazki. Przez cały biały tydzień dzieci wraz z rodzinami zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszę  św. o godz. 18:oo.

3         Jutro drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w którym przeżywamy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji.

4         Od poniedziałku tj. od 1. czerwca rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz., 17:30.

5         Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie  od  1 – 4 czerwca w godz. od godz. 7:oo – 21:oo. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

6         Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo. Ks. Krystian wraz z kolegami kursowymi będzie obchodził 5. rocznicę święceń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7         W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo.

8         W pierwszą sobotę Msza św. i różaniec mężczyzn o godz. 7:oo. Adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski  po Mszy św. o godz. 18:oo – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9         Odwiedziny chorych w tym miesiącu na zaproszenia.

10     W najbliższą niedzielę II grupa młodzieży przyjmie Sakrament Bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18:00.

11     Zapraszamy na szczególną modlitwę w intencji dopełnienia beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego codziennie na Mszę św. o godz. 18:00 i dziesiątek różańca.

12     Msza św. Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15:oo.

13     W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

14     Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

15     Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

16     Uprzejmie informujemy, że od wczoraj już nie ma ograniczeń w uczestnictwie w Mszach św. i nabożeństwach. Dyspensę mają tylko ludzie chorzy i przebywający na kwarantannie.

17     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

18     Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.