Dziś wtorek , 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE- 24.05.2020

1        Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do Ojca, wskazuje nam kierunek życia.

2        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Filipa Nereusza, w piątek – św. Urszulę Ledóchowską.

3        Przez odprawianie Nowenny do Ducha Świętego trwamy w przygotowaniu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego - w języku ludowym Zielone Świtki - którą będziemy obchodzili w najbliższą niedzielę.

4        W najbliższą niedzielę grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10:00, a podczas Mszy św. o godz. 18:00 grupa młodzieży przyjmie Sakrament Bierzmowania.

5        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00. W tym dniu przypada 39. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Modlić się będziemy o dopełnienie Jego beatyfikacji. Zapraszamy od 28. maja do 25. sierpnia codziennie na Mszę św. o godz. 18:00 i dziesiątek różańca w intencji Jego beatyfikacji.

6        Nabożeństwo majowe w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

7        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

8        W ostatnim tygodniu zostało zamontowane nowe oświetlenie prezbiterium i wszystkich ołtarzy. Projekt został wykonany w ubiegłym roku, w kwietniu przyszły wszystkie akcesoria. Mimo epidemii i nieprzewidzianych braków finansowych podjęliśmy decyzję wykonania tej inwestycji, która wyniosła 17. tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że wspólnym wysiłkiem zdołamy ją spłacić.

9        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. W zawiązku z ograniczeniami uczestnictwa we Mszach św. ośmielamy się prosić o pomoc na potrzeby parafii: inwestycje oraz utrzymanie – ogrzewanie, prąd, woda i inne wydatki. Ofiary można przelać również na konto parafii. Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Makulaturę na misje będzie można składać do pojemnika obok Bazyliki w najbliższy piątek i sobotę.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.