Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ-17.05.2020 r.

1        Dziś słyszymy wezwanie do realizowania przykazania miłości w codziennym życiu, bo dopiero wtedy będziemy Jego przyjaciółmi. Czy nimi jesteśmy ?

2        Jutro setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II, jak najlepiej przeżyjmy to wydarzenie poprzez wspólną modlitwę, a także rozważanie jego nauczania. Na znak jedności wystawmy w oknach naszych domów obraz Matki Bożej Jasnogórskiej i zapalmy świecę.

3        W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwa związane  z dniami krzyżowymi, w czasie których modlimy się o dobre urodzaje i w intencji narodów głodujących.

4        W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna  będzie połączona z nabożeństwem majowym.

5        Nabożeństwo majowe w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

6        Msza św. w intencji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego i błogosławionych owoców Jego beatyfikacji w czwartek o godz. 18:oo.

7        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. W związku z ograniczeniami uczestnictwa w Mszach św. ośmielamy się prosić o pomoc na potrzeby parafii – utrzymanie – ogrzewanie, prąd, woda  i inne wydatki. Ofiary można przelać również na konto parafii. Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serc  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Za tydzień,  w niedzielę , obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa..