Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ-10.05.2020 r.

1        Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam jedną z podstawowych zasad wiary w Jezusa Chrystusa, a mianowicie: żeby nazwać się uczniem Pańskim, nie wystarczy opanować podstawowy teoretyczny zestaw prawd wiary. Być uczniem Chrystusa to przede wszystkim realizacja przykazania miłości w codziennym życiu. Stąd troska uczniów o pomoc potrzebującym wyrażająca się w ustanowieniu siedmiu diakonów. Do ich zadań należy troska o potrzebujących pomocy.

2        W najbliższą środę przypada 103 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W zawiązku z epidemią i zakazem organizowania procesji zapraszamy na  nowennę, Mszę św. i Różaniec Fatimski na godz. 18:00. Zapraszamy do trwania na modlitwie i wypełniania próśb Pani Fatimskiej.

3        Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00.

4        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Macieja  Apostoła; w sobotę – św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski. Zapraszamy na szczególną modlitwę w intencji Ojczyzny przy Jego relikwiach  na godz. 15:oo i 18:oo. Jest to dzień imienin Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, naszego metropolity. Pamiętajmy o Nim  w naszych modlitwach.

5        Trwa miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30.

6        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

7        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. W zawiązku z ograniczeniami uczestnictwa w Mszach św. ośmielamy się prosić o pomoc na potrzeby parafii – utrzymanie – ogrzewanie, prąd, woda  i inne wydatki. Ofiary można przelać również na konto parafii. Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serc  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8        W kruchcie Bazyliki członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece wielkanocne. Kto może niech wspiera dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa..