Dziś czwartek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ-03.05.2020 r.

1        Dziś w naszym Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej pod zwykłymi warunkami może uzyskać odpust zupełny.

2        Również dziś, w niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Prośmy szczególnie o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Módlmy się za kapłanów, którzy pracują i pracowali w naszej parafii i udzielali nam sakramentów świętych.

3        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

4        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Filipa i Jakuba Ap., w piątek św. Stanisława Bp. Męczennika, Głównego Patrona Polski. Zapraszamy na szczególną modlitwę w intencji Ojczyzny przy Jego relikwiach  na godz. 15:oo i 18:oo.

5        Trwa miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30.

6        Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwa do 4 maja w godz. od godz. 7:oo – 21:oo. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

7        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. W zawiązku z ograniczeniami uczestnictwa w Mszach św. ośmielamy się prosić o pomoc na potrzeby parafii – utrzymanie – ogrzewanie, prąd, woda  i inne wydatki. Ofiary można przelać również na konto parafii. Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serc  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        W kruchcie Bazyliki członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece wielkanocne. Kto może niech wspiera dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.