Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY-13.04.2020

1.     Trwamy w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, wpatrując się w pusty grób Zbawiciela, a jednocześnie podziwiamy zapał ewangeliczny Apostołów, którzy idą na cały świat i głoszą Dobrą Nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

2.     Przy tej okazji warto, abyśmy i my zadali sobie pytanie, czy jesteśmy ewangelizatorami naszych rodzin i naszych bliskich ?

3.     Od Wielkiego Piątku do drugiej niedzieli po Wielkanocy - odprawiamy NOWENNĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, która w naszej Bazylice jest codziennie o godzinie 15:00. Włączmy się w tę modlitwę, aby uprosić miłosierdzie dla nas, naszych bliskich i świata całego.

4.     Przypominamy, że w wigilię Święta Miłosierdzia św. Jan Paweł odszedł do domu Ojca. W tym dniu prośmy Go o szczególne wstawiennictwo u Boga.

5.     W najbliższą niedzielę, która w liturgii nazwana jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, prosić będziemy S. Faustynę Kowalską, Apostołkę Bożego Miłosierdzia o szczególne wstawiennictwo u Boga.

6.     W zawiązku z ograniczeniami uczestnictwa w Mszach św. ośmielamy się prosić o pomoc na potrzeby parafii – utrzymanie – ogrzewanie, prąd, woda i inne wydatki. Prosimy o ofiary na konto, złożenie swojej ofiary do koszyczka lub skarbony. Za każdą pomoc dziękujemy.