Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

I NIEDZIELA WIELKANOCNA

1        Podobnie jak niewiasty i Apostołowie, którzy zastali pusty grób Chrystusa, również i my idziemy całemu światu głosić radosną nowinę, że grób jest pusty, a Chrystus zmartwychwstał. Na głębokie przeżycie faktu Zmartwychwstania Chrystusa i radosne świętowanie życzymy Wam i sobie: miłości - Wielkiego Czwartku, wiary - Wielkiego Piątku, nadziei - Wielkiej Soboty i radości - Niedzieli Wielkanocnej.

2         Dziękujemy wszystkim, którzy w tych szczególnych warunkach, dotychczas nie spotykanych prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w swoich ogniskach domowych. Dziękuję współbraciom kapłanom za trwanie na posterunku i gotowość służenia. Dziękuję za oprawę muzyczną p. Monice wraz kapłanami ks. Arkadiuszem, ks. Krystianem i p. Dariuszem Szklar. Ks. Krystianowi oraz paniom: Mirce, Ani , Monice i p. Andrzejowi  za wykonanie ciemnicy i Bożego Grobu.

3         Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego połączona jest z oktawą wielkanocną, dlatego przez całą oktawę zapraszamy na Msze św. (jeszcze w liczbie ograniczonej tylko pięciu osób) i nawiedzenie grobu Pańskiego. Msze św. dziś i jutro według porządku niedzielnego.

4         Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego i błogosławionych jej owoców w czwartek o godz. 18:00.

5        Modlitwa różańcowa, zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo, na którą serdecznie zapraszamy.

6        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej i potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7         Parafialny Caritas przekazał na święta w postaci paczek żywnościowych pomoc dla 76 rodzin i osobom samotnym. Paniom: Mirosławie Księżpolskiej i Irenie Wojciechowskiej serdecznie dziękuję za posługę na rzecz biednych, Wam umiłowani parafianie za świadczoną pomoc.

8         W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przesz św. Jana Pawła II.  Korzystajmy z daru, że  w naszej Bazylice jest codziennie wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, obraz z napisem „Jezu ufam Tobie” i relikwie św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy codziennie na nowennę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo.

9         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10     Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.