Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ- 05.04.2020 r.

1        Zaczynający się tydzień nazywany jest przez chrześcijan „Wielkim”, bo będą się w nim dokonywać wielkie wydarzenia zbawcze. Zachęcamy, aby duchowo uczestniczyć w tych uroczystościach w czasie pandemii. W Niedzielę Palmową palmy poświęcamy na wszystkich Mszach św. Osoby, które chcą mieć poświęcone palmy przynoszą je do Bazyliki, składają na stoliku przed prezbiterium podpisane i później je odbiorą. Komunii św. udzielamy przed każdą Mszą św.

2        Wielki Czwartek upamiętniamy wydarzenia Ostatniej Wieczerzy, odkrywamy na nowo godność kapłana i uczymy się modlitwy o jedność. Bez intensywnej, żywej więzi, komunii człowieka z Bogiem niemożliwa jest jedność  między ludźmi. Liturgia Wieczerzy Pańskiej w naszej Bazylice o godz. 18:00. Na liturgii może być tyko 5 osób. Adoracja indywidualna.

3        Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18:oo.  Adoracja indywidualna Pana Jezusa złożonego do grobu do godz. 20:oo. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

4        W Wielki Piątek o godz. 15:oo rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, która trwać będzie do niedzieli Miłosierdzia Bożego.

5        W Wielką Sobotę nie ma poświęcenia pokarmów w tym roku. Błogosławieństwa pokarmów tym roku  dokonuje ojciec lub osoba najstarsza w rodzinie. Tekst błogosławieństwa pokarmów jest zamieszczony na stronie internatowej naszej Bazyliki lub można go zabrać ze stolika pod chórem.  Liturgia Wielkiej Soboty wewnątrz Bazyliki.

6        Msza św. członków Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo. Do poszczególnych intencji prosimy o dodatkową (o ustanie epidemii koronawirusa). Nie będzie spotkania w sali katechetycznej.

7        W związku z ograniczeniami uczestnictwa w Mszach św. prosimy o pomoc na konto parafialne, złożenie swojej ofiary do koszyczka lub skarbony. Za każdą pomoc dziękujemy.

8        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. W związku z brakiem ofiar na tacę dziękujemy osobom, które przekazują swoje ofiary na potrzeby parafii na konto parafialne. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.