Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU- 29.03.2020

1        Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zamiast wspólnie przeżywanych rekolekcji, rekolekcje w ciszy rodzinnego domu, doceńmy możliwość wspólnej modlitwy. Trwajmy w łączności duchowej.

2        Dzisiejsza niedziela w liturgii nazywana jest 1 niedzielą Męki Pańskiej, dlatego zasłonięte są krzyże i zasłonięty ołtarz główny, co powinno nas skłonić do umartwienia wzroku.

3        W najbliższą niedzielę palmową poświęcamy palmy. Przeżywamy czas epidemii i wielkiego ograniczenia do 5 osób w świątyni.  Osoby, które chcą mieć poświęcone palmy, niech przyniosą podpisane i złożą na stoliku pod chórem. Na sumie zostaną uroczyście poświęcone, później będzie je można zabrać.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Na Msze św. zapraszamy osoby, które zamówiły swoje intencje. Wszystkich prosimy o modlitwę i duchową łączność oraz uczestnictwo w nabożeństwach transmitowanych przez telewizję. Mamy nadzieję, że już od pierwszej soboty będziemy mogli uczestniczyć w Mszach świętych i nabożeństwach przez Internet z naszej Bazyliki.

5        Od 1. do 4 kwietnia trwać będzie Jerycho modlitewne w naszej Bazylice w godz. od 7:oo – 21:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:oo. Obowiązuje ograniczenie do pięciu osób. Rozpoczęcie 1. kwietnia o godz. 18:3o

6        Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Prosimy o indywidualne odprawianie Drogi Krzyżowej ze względu na ograniczenia do 5 osób.

7        Msza św. w intencji  świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

8        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

9        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej.

10    W zawiązku z ograniczeniami uczestnictwa w Mszach św. prosimy o pomoc na konto, złożenie swojej ofiary do koszyczka lub skarbony. Za każdą pomoc dziękujemy.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.