Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU- 22.03.2020

1        Minęła już połowa Wielkiego Postu. Dzisiejsza niedziela w liturgii nazwana jest niedzielą radości, bo coraz bliżej spotkania z Chrystusem w Jego misteriach paschalnych. Stąd szaty liturgiczne w kolorze różowym.

2        Ślepy z dzisiejszej Ewangelii  to człowiek, „na którym mają się objawić sprawy Boże”. Jemu zostanie przywrócony wzrok, dlatego , że uwierzył w Tego, który jest Światłem Świata.

3        Przed nami również staje Chrystus i pyta o naszą wiarę, ale czy my mamy wystarczającą wiarę w to, że Chrystus wchodzi w nasze życie i nam przywraca wzrok dla odróżnienia dobra i zła?

4        W tym tygodniu uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25. marca). To kolejna możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy w sposób szczególny na Msze św. o godz. 15:oo i 18:oo. Podczas Mszy św. o godz. 15:oo i 18:oo zawierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski.

5        Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30, (Odwołujemy Drogę Krzyżową dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo.).  Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6        Nowenna do św. Andrzeja Boboli o oddalenie koronowirusa trwa do 27. marca codziennie przed Mszą św. o godz. 18:00.

7        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00.

8        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

9        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej i potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.