Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU- 15.03.2020

1        Pragnieniem, które najtrudniej zaspokoić, jest brak wody, zwłaszcza w miejscach pustynnych, przy bardzo wysokiej temperaturze. Tego doświadczył wielokrotnie Naród Wybrany wędrując po bezdrożach swojej Ojczyzny. Tego jako człowiek doświadczył Jezus Chrystus i o wodę właśnie prosił przy studni Jakubowej Samarytankę. Ta sytuacja była pretekstem do postawienia pytania, kto zaspokoi jej pragnienie zbawienia? Wodą żywą, która zaspokoi zbawienie, jest Jezus Chrystus. Czas Wielkiego Postu to okres poszukiwania Jezusa Chrystusa – wody dającej zbawienie.

2        Po raz pierwszy za 36 lat posługi kapłańskiej z bólem i z wielką odpowiedzialnością informuję, że Rekolekcje Wielkopostne od przyszłej niedzieli nie odbędą się. Jeżeli minie zagrożenie epidemii koronawirusa rekolekcje odprawimy w późniejszym czasie. Prosimy o szczególną modlitwę indywidualną i rodzinną.

3        Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4        Nowenna do św. Józefa trwa do 18. marca codziennie przed Mszą św. o godz. 18:00.

5        W dniu 19. marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Módlmy się o świętość rodzin na wzór Świętej Rodziny.

6        Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

7        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej i potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Członkowie Rady Parafialnej w ubiegłą niedzielę do puszek zebrali kwotę 1.298,77 zł. Za przekazaną pomoc na misje serdecznie dziękujemy.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.