Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU- 08.03.2020

1        Dziś słyszymy o wodzie żywej, która jest nam potrzebna do życia. Zauważmy, że jak woda jest potrzebna do życia doczesnego, tak bez wody żywej, którą jest wiara, nie możemy osiągnąć zbawienia.

2        Czas Wielkiego Postu to czas naszej reflekcji i osobistej przemiany życia. Przemiana w moim życiu może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania, o ile się dobrze do niego przygotuję i gorliwie spełnię zadośćuczynienie za popełnione grzechy.

3        Pomocą będą rekolekcje, które w naszej Rodzinie Parafialnej będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu (22. - 25.03.2020 r.) . Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. Mariusz Wacławek, proboszcz parafii św. Jana Bosko w Szczecinie. Módlmy się, aby to był dla nas wszystkich czas szczególnej łaski.

4        Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5        Od wtorku tj. od 10. do 18. marca trwać będzie Nowenna do św. Józefa, codziennie przed Mszą św. o godz. 18:00.

6        W środę do naszej parafii przybędzie Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Uroczyste powitanie o godz. 17:00. Następnie adoracja, Msza św. i po Mszy św. świadectwa przedstawicieli Kościoła Domowego. W czwartek cały dzień adoracja indywidualna, o godz. 17:15 – wspólny różaniec, Msza św. i po Mszy św. pożegnanie. Wykorzystajmy ten czas dla uzdrowienia naszych relacji w rodzinach.

7        Msza św. o świętość rodzin w czwartek o godz. 18:00.

8        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

9        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

10    Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej i potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11    Parafialny Zespół Caritas zebrał w ubiegłą niedzielę do puszek kwotę 1.051 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

12    Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne dla biednych. Jest to forma jałmużny postnej.

13    Dziś po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla misji i misjonarzy.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.