Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU- 01.03.2020

1        Dzisiejsza liturgia przypomina nam, że człowiek pochodzi od Boga, ale po grzechu pierworodnym odwrócił się od Stwórcy, dlatego też wypatruje Jego miłosierdzia. Poprzez praktyki Wielkiego  Postu i nabożeństwa wielkopostne wynagradzajmy za nasze grzechy, aby uprosić Boże miłosierdzie.

2        Przez cały okres Wielkiego Postu  zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele  w czwartek o godz. 18:00.

4        Zapraszamy na Jerycho modlitewne od dziś do 4 marca w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie dziś, tj. 1 marca o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5        W pierwszy czwartek Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele o godz. 18:00.

6        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

7        Ks. proboszcz odwiedzi chorych w pierwszy piątek od godz. 9:00.

8        W pierwszą sobotę Msza św. i różaniec mężczyzn o godz. 7:00, zapraszamy.

9        Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

10    Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

11    Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych. Jest to okazja do złożenia jałmużny wielkopostnej.

12    W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali misje i misjonarzy.

13    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i prośmy, abyśmy z Jego pomocą umieli przezwyciężyć pokusy i trudności. Niech sam Pan dodaje nam sił, umacnia naszą wiarę i nadzieję.