Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA POPIELEC- 26.02.2020

1        Dziś, w  Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:00; 9:00. 12:00; 15:00; 18:00 i 19:30. .

2        Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: . Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30; 15:30 i 18:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo.  Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3        Do praktyk wielkopostnych, oprócz umartwienia w spożywaniu pokarmów (postu) dochodzi jeszcze modlitwa i jałmużna.

4        Dla uświadomienia sobie wartości Wielkiego Postu do codziennego pacierza dodajemy  wezwania: „Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami;

I Ty któraś współcierpiała , Matko Bolesna przyczyń się za nami”.

5. W najbliższy piątek po każdej Drodze Krzyżowej modlić się będziemy modlitwą przebłagania za

grzechy ludzi Kościoła.

Przez post i szczery płacz nad każdym grzechem mamy całym sercem nawracać się do Boga. Na ten niełatwy czas intensywnej pracy nad sobą przyjmijmy Boże błogosławieństwo.