Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 19.01.2020

1        Jeszcze brzmią w nas echa świąt Bożego Narodzenia, a równocześnie w liturgii weszliśmy w okres „w ciągu roku”, podejmując codzienne obowiązki i prace. Korzystając z przykładu św. Jana Chrzciciela i św. Pawła podejmijmy trud głoszenia „Dobrej Nowiny”.

2        Do naszych mieszkań przychodzi kapłan z wizytą duszpasterską, chciejmy to spotkanie potraktować jako spotkanie modlitewne braci w wierze w Jezusa Chrystusa. W tym tygodniu kończymy w naszej parafii wizytę duszpasterską, kolędę. Dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiamy plan kolędy na bieżący tydzień: (program kolędy wywieszony jest w gablocie, przeczytać program kolędy) Dni dodatkowych odwiedzin kolędowych to: niedziela i poniedziałek . Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

3        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

4        Kalendarze parafialne na rok 2020 można jeszcze nabywać w zakrystii.

5        Za ofiary kolędowe, precjoza, ofiary na berło dla Matki Bożej  i ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

7        Makulaturę na misje będzie można składać w dniach 24-26. stycznia. Za tę formę pomocy na misje z serca dziękujemy.

8        Trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W naszej Bazylice modlitwa ekumeniczna będzie miała miejsce w czwartek tj. 23. stycznia od godz. 19:00, zapraszamy.

9        Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Zaproszeni na ucztę Baranka, która jest początkiem uczty wiecznej, odpowiadamy: „Panie nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja”. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, abyśmy za każdym razem te słowa wypowiadali z płomienną wiarą i wdzięcznością wobec niezwykłej łaskawości Boga.